Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Iran

telewizja » Iran

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karolina Rakowiecka-Asgari – iranistka - nauczyciel akademicki, badaczka, tłumacz (także konsekutywny i symultaniczny), popularyzatorka, czasem komentatorka bieżącej sytuacji społeczno-politycznej w Iranie, autorka bloga oknonairan.blogspot.com. Jest absolwentką iranistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim i literatury perskiej na Uniwersytecie Chorazmi w Teheranie, gdzie studiowała jako jedyna cudzoziemka w grupie studentów irańskich. Doktorat obroniła na Wydziale Filologicznym UJ.

Od 2006 lektor, potem adiunkt w Zakładzie Iranistyki UJ, w Collegium Civitas prowadzi kurs dotyczący współczesnego Iranu w ramach anglojęzycznego Asian Studies. Laureatka programu START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Zajmuje się przede wszystkim literaturą perską, społeczno-kulturowymi problemami współczesnego Iranu oraz badaniami porównawczymi kultur starożytnych. Najważniejsze publikacje książkowe: Poetyka pytania. Analiza zjawiska w twórczości Qejsara Aminpura (2010); Myśl nieoswojona oswaja świat. O kulturotwórczej roli zagadki w starożytnej Eurazji (2011).

 

Baza wiedzy: