Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Publikacje

 

Komiks edukacyjny pt. "Dom daleko od domu"

 

W atrakcyjnej formie dla dzieci i młodzieży przedstawiona została opowieść o tym dlaczego uchodźcy do nas przyjeżdżają. Historia ta opowiadana jest przez czeczeńskiego rówieśnika, któremu zawalił się bezpieczny świat.

 

Nasz pomysł oparliśmy na komiksie Marjjane Satrapi – Historia dzieciństwa – opowieści Iranki, która również opuściła swój kraj. O poważnych sprawach takich jak wojna, aresztowania, śmierć bliskich opowiadamy w sposób przystępny dla młodego czytelnika.

 

Komiks powstał w ramach realizacji projektu pt. "Uchodźca mój sąsiad". Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców i Budżet Państwa. Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.