Newsletter

Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Co słychać w projekcie Między nami sąsiadami

Cele projektu:

 1. Zwiększenie poziomu integracji obywateli państw trzecich ze społeczeństwem przyjmującym
 2. Prowadzenie autentycznego dialogu międzykulturowego

 

W ramach projektu będziemy prowadzili następujące działania:

 1. Wydanie pomocy dydaktycznych do nauki języka polskiego dla obywateli państw trzecich
 2. Kursy języka polskiego połączone z podstawowymi informacjami nt polskiej kultury, ustroju politycznego, tradycji oraz rynku pracy dla obywateli państw trzecich
 3. Wydanie 4 komiksów nt kultur imigrantów
 4. Zajęcia integracyjne dla dzieci
 5. Szkolenia
 6. Portal towarzyszący projektowi (w tym newsletter)

 

AKTUALNE INFORMACJE:

 • Konferencja podsumowujaca projekt Między nami sąsiadami

  Fundacja Obywatelska Perspektywa zaprasza na konferencję prasową poświęconą problematyce imigrantów w Polsce. Pretekstem do poruszenia tematu jest podsumowanie projektu pt. Między nami sąsiadami – działania na rzecz integracji imigrantów, który jest realizowany w okresie od marca 2013 do czerwca 2015. Projekt jest finansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa. Konferencja odbędzie się 29 czerwca 2015 r. o godz. 11.00, w Centrum Prasowym PAP ul. Bracka 6/8, Warszawa.

 • w_roza.jpg

  Komiksy edukacyjne o Turcji i Wietnamie

  Młody czytelnik znajdzie w każdym z komiksów informacje dotyczące kultury i tradycji danego kraju, przyczyn, dla których mieszkaniec tego kraju stał się imigrantem i zamieszkał w Polsce. Dowie się jak wygląda życie i codzienne problemuy imigranta w naszym kraju - z jakimi trudnościami się spotyka, jak próbuje budować swoje życie na obcej ziemi. Historie opowiedziane w komiksach dotyczą także wzajemnego zenikania się kultur i korzyści jakie moga odnieść z tego obie strony.

 • okladka-SMALL[1].jpg

  Komiksy edukacyjne o Gruzji i Ukrainie

  Dla dzieci i młodzieży, ale niejednokrotnie też dorosłych nie ma absolutnie znaczenia, czy ktoś jest uchodźcą czy imigrantem, jest obcy i to wystarczy, by go odrzucić. Mając to na uwadze w ramach projektu opracowaliśmy 2 komiksy poświęcone Gruzji i Ukrainie, które pozwolą zmienić nieco sposób myślenia polskich uczniów względem "obcych". 

 • Pomoce dydaktyczne do nauki języka polskiego

  Materiały dydaktyczne przeznaczone są dla lektorów, do wykorzystywania na kursach języka polskiego dla - imigrantów, zarówno dorosłych jak i dzieci. Ich celem jest ułatwianie efektywnej nauki słownictwa oraz fraz niezbędnych do opanowania określonych kompetencji językowych.

 • Szkolenia dla społeczeństwa przyjmującego

  Szkolenia są skierowane do społeczeństwa przyjmującego. Główną naszą grupą docelową są osoby pracujące z obywatelami państw trzecich lub z ich dziećmi oraz osoby, które organizują edukację pozaszkolną: bibliotekarze i pracownicy organizacji pozarządowych.

 • Koordynator projektu w Polskim Radiu dla Zagranicy

  „Między nami sąsiadami” to nowy projekt Fundacji Obywatelska Perspektywa, która skupia swe działania na szerzeniu postaw tolerancji, współpracy i dialogu między różnymi narodami, grupami etnicznymi czy religiami. Projekt ma na celu zwiększenie poziomu integracji cudzoziemców z polskim społeczeństwem. Kursy języka polskiego, zajęcia dla dzieci imigrantów, a także wydanie 4 komiksów na temat innych kultur - to tylko niektóre z propozycji Fundacji Obywatelska Perspektywa. O szczegółach z Agatą Marek, szefową fundacji, rozmawia Ewa Plisiecka.

 • Imigranci w Polsce - konferencja

  Fundacja Obywatelska Perspektywa zaprasza na konferencję prasową poświęconą problematyce imigrantów w Polsce. Pretekstem do poruszenia tematu jest promocja projektu pt. Między nami sąsiadami – działania na rzecz integracji imigrantów, który jest realizowany w okresie od marca 2013 do czerwca 2015. Projekt jest finansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa.