Newsletter

POLECAMY: Między nami sąsiadami

Materiały informacyjno-edukacyjne zgromadzone w portalu informacyjnym pt. Między nami sąsiadamiw latach 2013-2015. 

Europejski Funduszuna rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa 

POLECAMY: Imigranci/ sąsiedzi / my

MATERIAŁY EDUKACYJNE POŚWIECONE CUDZOZIEMCOM

Internetowa Telewizja Edukacyjna, realizowana w ramach projektu pt. "Moda na wielokulturowość".

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa.  

 

Strona główna

Komiksy edukacyjne o Turcji i Wietnamie

Projekty » Między nami sąsiadami » Co słychać w projekcie Między nami sąsiadami » Komiksy edukacyjne o Turcji i Wietnamie

Młody czytelnik znajdzie w każdym z komiksów informacje dotyczące kultury i tradycji danego kraju, przyczyn, dla których mieszkaniec tego kraju stał się imigrantem i zamieszkał w Polsce. Dowie się jak wygląda życie i codzienne problemuy imigranta w naszym kraju - z jakimi trudnościami się spotyka, jak próbuje budować swoje życie na obcej ziemi. Historie opowiedziane w komiksach dotyczą także wzajemnego zenikania się kultur i korzyści jakie moga odnieść z tego obie strony.

 

Podstawą do stworzenia serii czterech komiksów jest seria wywiadów przeprowadzonych z imigrantami, a szczególnie z dziećmi, będącymi beneficjentami naszego projektu, a także stała współpraca ze środowiskiem imigrantów mieszkających w Polsce. Losy prawdziwych bohaterów stały się inspiracją do napisania historii zawartych w komiksach. W lekkeiej formie zawiera się poruszająca prawdziwa, nie rzadko wstrząsająca historie ludzi, którzy zdecydowali się budować swoje nowe życie właśnie w Polsce. Zapraszamy!!!

 

Komiksy są bezpłatne i można je zamawiać wysyłając e-mail pod adres: fundacja@obywatelska.org.pl

 

Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i Budżetu Państwa.

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.