Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Co słychać

 • Fundacja poszukuje szkoły języka polskiego

  Fundacja Obywatelska Perspektywa ogłasza konkurs dla szkół języka polskiego jako obcego, firm, podmiotów gospodarczych, organizacji na prowadzenie 6 kursów języka polskiego dla dzieci obywateli trzecich. Kurs ma obejmować 60 lekcji dla dzieci cudzoziemskich uczących się w polskich szkołach.

  01.03.2014

 • okladka-SMALL[1].jpg

  Komiksy edukacyjne o imigrantach

  W ramach realizacji projektu pt. Między nami sąsiadami Fundacja Obywatelska Perspektywa w roku 2013 wydała dwa komiksy poświęcone Gruzji i Ukrainie. Obecnie trwają prace nad komiksami poświęconymi Turcji i Wietnamowi. Planowany czas zakończenia prac to sierpień 2014 roku. Serdecznie zachęcamy do korzystania z tego bardzo praktycznego materiału dydaktycznego. 

  dodane 28.02.2014 

 • Poszukiwani trenerzy do projektu

  Fundacja Obywatelska Perspektywa w związku z realizacją projektu „Moda na wielokulturowość – działania na rzecz integracji imigrantów” ogłasza konkurs na stanowisko trenera prowadzącego warsztaty wielokulturowe. Projekt jest współfinansowanego z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i Budżetu Państwa.

  dodano 01.02.2014

 • Poszukiwani trenerzy - wykładowcy

  Fundacja Obywatelska Perspektywa w związku z realizacją projektu „Poznajemy Polskę – działania na rzecz integracji dzieci imigrantów” ogłasza konkurs na stanowiska trenerów/wykładowców, którzy poprowadzą kurs dla nauczycieli, wolontariuszy i innych osób pracujących z imigrantami (obywatelami państw trzecich) „Nauka języka polskiego jako obcego”. Kursy będą prowadzone w Krakowie, Lublinie i Białej Podlaskiej.

  dodano 01.02.2014

 • Fundacja poszukuje trenerów do zajęć integracyjnych

  Fundacja Obywatelska Perspektywa w związku z kontynuacją projektu „Między nami sąsiadami – działania na rzecz integracji imigrantów” ogłasza konkurs na stanowisko trenera prowadzącego zajęcia integracyjne dla dzieci. Prowadzimy dwa typy zajęć integracyjnych: warsztaty międzykulturowe i zajęcia z tworzenia biżuterii. Zajęcia będą prowadzone przez 2 trenerów. Zajęcia będą realizowane w ramach realizacji projektu „Między nami sąsiadami – działania na rzecz integracji imigrantów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i Budżetu Państwa.

  dodano 01.02.2014

 • Fundacja poszukuje trenerów do szkoleń

  Fundacja Obywatelska Perspektywa w związku z kontynuacją projektu „Między nami sąsiadami – działania na rzecz integracji imigrantów” ogłasza konkurs na stanowisko trenera/wykładowcę prowadzącego szkolenia dla społeczeństwa przyjmującego. Każde zajęcia będą prowadzone przez 2 trenerów. Zajęcia będą realizowane w ramach realizacji projektu „Między nami sąsiadami – działania na rzecz integracji imigrantów”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i Budżetu Państwa.

  dodano 01.02.2014

 • Nowy projekt Fundacji Poznajemy Polskę

  Miło nam poinformować, że Fundacja rozpoczęła realizację nowego projektu pt. „Poznajemy Polskę – działania na rzecz integracji dzieci imigrantów”. Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet Państwa. Projekt rozpoczął się 01.01.2014 i będzie trwał do 30.06.2015 r. 

  dodano 01.01.2014

 • Poszukiwany specjalista ds. promocji

  W związku z przyznaniem dotacji przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich Fundacja Obywatelska Perspektywa poszukuje osoby na stanowisko specjalista ds. promocji projektu pt. „Moda na wielokulturowość – działania na rzecz integracji imigrantów”.

  dodano 2.12.2013

 • Poszukiwany redaktor telewizji edukacyjnej

  W związku z przyznaniem dotacji przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich Fundacja Obywatelska Perspektywa poszukuje osoby na stanowisko redaktora „telewizji edukacyjnej” pt. „Moda na wielokulturowość – działania na rzecz integracji imigrantów”.

  dodano 2.12.2013

 • Poszukiwany asystent projektu

  W związku z przyznaniem dotacji przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich Fundacja Obywatelska Perspektywa poszukuje osoby na stanowisko asystenta projektu pt. „Poznajemy Polskę – działania na rzecz integracji dzieci imigrantów”.

  dodano 2.12.2013

 • Nowy projekt Fundacji Moda na wielokulturowość

  Miło nam poinformować, że Fundacja otrzymała finansowanie nowego projektu pt. „Moda na wielokulturowość  - działania na rzecz integracji imigrantów”. Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet Państwa. Projekt rozpoczął się 01.01.2014 i będzie trwał do 30.06.2015 r.

  dodano 01.12.2013

 • Poszukiwany koordynator projektu

  W związku ze złożeniem oferty przez Fundację w dniu 8.08.2013 r. na konkurs w naborze wniosków prowadzonym przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich Fundacja Obywatelska Perspektywa poszukuje osoby na stanowisko koordynatora projektu pt. „Moda na wielokulturowość – działania na rzecz integracji imigrantów”.

  dodano 4.11.2013

 • Poszukiwany koordynator projektu

  W związku ze złożeniem oferty przez Fundację w dniu 8.08.2013 r. na konkurs w naborze wniosków prowadzonym przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich Fundacja Obywatelska Perspektywa poszukuje osoby na stanowisko koordynatora projektu pt. „Poznajemy Polskę – działania na rzecz integracji dzieci imigrantów”.

  dodano 4.11.2013

 • Imigranci w Polsce - konferencja

  Fundacja Obywatelska Perspektywa zaprasza na konferencję prasową poświęconą problematyce imigrantów w Polsce. Pretekstem do poruszenia tematu jest promocja projektu pt. Między nami sąsiadami – działania na rzecz integracji imigrantów, który jest realizowany w okresie od marca 2013 do czerwca 2015. Projekt jest finansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa.

  dodano: 15.05.2013

 • Poszukiwany organizator kursów

  Fundacja Obywatelska Perspektywa ogłasza konkurs dla szkół języka polskiego jako obcego, firm, podmiotów gospodarczych, organizacji na prowadzenie 17 kursów języka polskiego dla obywateli państw trzecich. Kurs będzie się składał z 2 części – lekcji języka polskiego dla cudzoziemców oraz wykładów nt podstawowych informacje o polskiej kulturze, tradycji, ustroju politycznym, rynku pracy. Kurs trwa 60 godzin lekcyjnych.

  dodano: 15.03.2013