POLECAMY: Między nami sąsiadami

Materiały informacyjno-edukacyjne zgromadzone w portalu informacyjnym pt. Między nami sąsiadamiw latach 2013-2015. 

Europejski Funduszuna rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa 

POLECAMY: Imigranci/ sąsiedzi / my

MATERIAŁY EDUKACYJNE POŚWIECONE CUDZOZIEMCOM

Internetowa Telewizja Edukacyjna, realizowana w ramach projektu pt. "Moda na wielokulturowość".

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa.  

 

Strona główna

Imigranci/ sąsiedzi / my

co słychać » Imigranci/ sąsiedzi / my

"Imigranci/ sąsiedzi/ my" to cykl wykładów i rozmów poświęconych cudzoziemcom przebywającym w Polsce. Ma na celu nie tylko przybliżyć kultury krajów pochodzenia, ale także problemy i wyzwania związane z integracją z polskim społeczeństwem polskim.

 

W ciągu najbliższego roku na bieżąco będziemy zamieszczać materiały wideo, które będzie można wykorzystywać jako materiał dydaktyczny zwłaszcza przydatny dla nauczycieli i edukatorów. Pozwoli na "zaproszenie" eksperta bezpośrednio na lekcję bez dodatkowych kosztów i ohgraniczeń czasowych

 

Do każdej edycji zostanie opracowana baza wiedzy – linki do użytecznych materiałów dydaktycznych, raporty, opinie, badania przygotowywane w ramach różnych projektów (w tym projektów badawczych różnych organizacji). Jeden miesiąc poświęcony będzie na jedno zagadnienie.

 

Cykl nagrań pozwoli w jednym miejscu zgromadzić glosy ekspertów na co dzień pracujących w różnych miastach w Polsce, mających różnorodne doświadczenia, różnorodne obserwacje i wnioski często różne ze względu na specyfikę obszaru.

 

Na dobry początek polecamy materiał pt. "Oblicza współczesnej Ukrainy". Wykład poprowadził dr Piotr Kuspys -politolog, tłumacz, publicysta z Krakowa.