POLECAMY: Między nami sąsiadami

Materiały informacyjno-edukacyjne zgromadzone w portalu informacyjnym pt. Między nami sąsiadamiw latach 2013-2015. 

Europejski Funduszuna rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa 

POLECAMY: Imigranci/ sąsiedzi / my

MATERIAŁY EDUKACYJNE POŚWIECONE CUDZOZIEMCOM

Internetowa Telewizja Edukacyjna, realizowana w ramach projektu pt. "Moda na wielokulturowość".

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa.  

 

Strona główna

co słychać

 • Jak się zmienia rzeczywistość

  Największym problemem przed rozpoczęciem realizacji działań w ramach projektu była bariera językowa i trudności komunikacyjne. Dzieciom, które nie rozumiały nic poza bardzo podstawowymi słowami, trudno wytłumaczyć bieżący materiał, trudno pomóc, trudno ich zainteresować procesem lekcyjnym, trudno nadrobić zaległości z poprzednich lat, sytuacji nie poprawiał fakt dużej liczebności klas... - mówi jedna z nauczycielek w wywiadzie przeprowadzonym przez Sylwię Gajownik z Fundacji Obywatelska Perspektywa.

 • Cudzoziemiec, uczeń, student

  Miło nam poinformować, że wyniku naboru do Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Fundacja Obywatelska Perspektywa rozpoczyna realizację projektu pt. "Cudzoziemiec, uczeń, student". Projekt skierowany jest do obywatel państw trzecich: uczniów, studentów i osób dorosłych.

  dodano 8.10.2015 

 • Przekraczam próg polskiej szkoły

  Miło nam poinformować, że wyniku naboru do Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Fundacja Obywatelska Perspektywa rozpoczyna realizację projektu pt. Przekraczam próg polskiej szkoły. Projekt skierowany jest do cudzoziemców przebywających w ośrodkach dla uchodźców w Białej Podlaskiej, Białymstoku i Horbowie. Działania projektu obejmą zarówno dzieci cudzoziemskie uczące się w polskich szkołach jak i dorosłych.

  dodano 8.10.2015 

 • Konferencja podsumowujaca projekt Między nami sąsiadami

  Fundacja Obywatelska Perspektywa zaprasza na konferencję prasową poświęconą problematyce imigrantów w Polsce. Pretekstem do poruszenia tematu jest podsumowanie projektu pt. Między nami sąsiadami – działania na rzecz integracji imigrantów, który jest realizowany w okresie od marca 2013 do czerwca 2015. Projekt jest finansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa. Konferencja odbędzie się 29 czerwca 2015 r. o godz. 11.00, w Centrum Prasowym PAP ul. Bracka 6/8, Warszawa.

  dodano 22.06.2015

 • Imigranci w naszym mieście. Z Obywatelskiej Perspektywy

  Nie chcemy, by traktować nas nadzwyczajnie, tylko tak normalnie po ludzku - mówili przedstawiciele Czeczenów podczas panelu dyskusyjnego podsumowującego projekt Imigranci w naszym mieście, realizowany w Białymstoku przez Fundację Obywatelska Perspektywa - pisze Gazeta Wyborcza w Białymstoku.

  dodano 02.06.2015