Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Gra szeptów

Co słychać » Gra szeptów

Projekt „Szpiedzy. Pasjonująca rola Polaków w Secret Intelligence Service - brytyjskim wywiadzie podczas II wojny światowej” odkrywa przed odbiorcami nieznane i sensacyjne wątki historii II wojny światowej.

 

W niebanalnej formie fabularnych, animowanych i interaktywnych komiksów pokazuje spektakularne wydarzenia i brawurowe postaci polskich szpiegów i wywiadowców, których odwaga przyczyniła się do przechylenia szali zwycięstwa na stronę aliantów. Animowane komiksy opowiadają historie pełne emocji i zaskakujących zwrotów akcji, jakby wyjętych z najlepszych filmów akcji czy powieści sensacyjnych i szpiegowskich – jeszcze nikt nie prezentował historycznego dziedzictwa w tak innowacyjny i atrakcyjny sposób, który wciągnie w fabułę i zakamarki polskiej historii nawet osoby niezainteresowane przeszłością.

 

A wszystko to dzieje się w przestrzeni Internetu oraz równocześnie w formie mobilnej aplikacji na tablety i smartfony – a więc z wykorzystaniem najnowszych technologii komunikacyjnych, dzięki czemu wiedza o nieznanych Polakach i ich dokonaniach, podana w niebanalnej graficznie formie, ma szansę trafić do młodych Europejczyków.

 

zapraszamy do odwiedzenia strony projektu i zagłębienia się w pasjonującą historię: www.graszeptow.pl

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Dyplomacja publiczna 2015.

Znalezione obrazy dla zapytania ministerstwo spraw zagranicznych