Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Dzień Otwarty w Ośrodku dla Uchodźców

Co słychać » Dzień Otwarty w Ośrodku dla Uchodźców

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym w Ośrodku dla Uchodźców w Białej Podlaskiej, który odbędzie się w dniu 5 lipca 2016 r., o godz. 11.00. W programie zaplanowane zostały m.in. występy artystyczne, gry terenowe, warsztaty i prezentacja kuchni świata. Wydarzenie jest organizowane przez Urząd do Spraw Cudzoziemców we współpracy z Fundacją Obywatelska Perspektywa. 

 

Dzień Otwarty to inicjatywa Urzędu do Spraw Cudzoziemców mająca na celu wspieranie integracji cudzoziemców mieszkających w Polsce. W tym roku odbywa się po raz trzeci, Tego dnia okoliczni mieszkańcy, przedstawiciele instytucji publicznych oraz podmioty współpracujące mogą swobodnie wejść do ośrodka, porozmawiać z mieszkańcami i poznać tematykę uchodźctwa. Przy organizacji tego dnia pomagają różne organizacje takie jakie: Centrum Wolontariatu, Fundacja Obywatelska Perspektywa, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Caritas, na co dzień działające w ośrodku i wspierające integrację cudzoziemców.

 

dodano 01.07.2016