Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Dywan do zabawy w Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku

Co słychać » Dywan do zabawy w Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku

W ramach realizacji projektu pt. Aktywny Białystok, dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, w Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku powstał dywan do zabawy.

 

Dzieci mieszkające w ośrodku nie mają miejsca do zabawy w pokojach, w których mieszkają. Celem działania było zagospodarowanie pustej wnęki w budynku jako przestrzeni do zabawy. Dywan do zabawy to linearna kompozycja przeplatających się taśm przyklejonych do podłogi. Taśmy są w 4 kolorach, każda z nich to inna zabawa. Kompozycja z daleka wygląda jak kolorowy dywan na podłodze, sprawia że przestrzeń nabiera bardziej domowego charakteru. Forma łączy w sobie styl wschodni i elementy polskiego folkloru. Stwarza w ten sposób przestrzeń integrującą wizualnie dwie kultury, co jest istotne w miejscu ich styku jakim jest Ośrodek dla Cudzoziemców.

 

Autorką projektu jest Aleksandra Witaszczyk.