Newsletter

Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

aktualności

 • Ustawa o cudzoziemcach podpisana przez Prezydenta RP

  Ustawa z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach - podpisana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Pana Bronisława Komorowskiego w dniu 27 grudnia 2013 r. Akt zawiera pakiet rozwiązań wprowadzających ułatwienia dla cudzoziemców pracujących i studiujących w Polsce oraz tych, którzy chcieliby zalegalizować swój pobyt. Terminem wejścia w życie jest 1 maja 2014 r.

  dodano; 8.01.2014 

 • Międzynarodowy Dzień Migranta

   Międzynarodowy Dzień Migranta, ustanowiony zosatał przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2000 roku w celu zapewnienia przestrzegania praw człowieka i podstawowych wolności wszystkich migrantów.

  dodano: 18.12.2013

 • wachlarz.jpg

  Złote Wachlarze dla wspierających migracje

  Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM) po raz pierwszy w tym roku przyzna nagrodę Złotych Wachlarzy. Nagroda adresowana jest do osób i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do wspierania integracji migrantów w Polsce. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 18 grudnia 2013 roku, w Międzynarodowy Dzień Migranta.

  dodano: 06.12.2013

 • innowacje.jpg

  Innowacyjne rozwiązania w pracy z dziećmi cudzoziemskimi

  Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS) poleca nową publikację pt. „Innowacyjne rozwiązania w pracy z dziećmi cudzoziemskimi w systemie edukacji. Przykłady praktyczne”. Publikacja została wydana w ramach projektu pod tytułem „Opracowanie i wdrażanie narzędzi pomocnych dla pracowników administracji publicznej pracujących z uchodźcami i rodzinami uchodźczymi w systemie edukacji w Polsce”.

  dodano: 26.11.2013

 • logo Polska tu mieszkam.jpg

  Cudzoziemcy – statyści, aktorzy amatorzy

  Agencja reklamowa KASTELNIK Studio poszukuje cudzoziemców - aktorów amatorów i statystów do udziału w kampanii społecznej Polska. Tu mieszkam. realizowanej na rzecz Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

  dodano: 20.11.2013 

 • plakat_czym_chata_bogata-2013_web.jpg

  Niedzielny obiad w międzynarodowym towarzystwie

  Cudzoziemcy i Polacy spotkają się podczas niedzielnego obiadu. Nieznane sobie wcześniej osoby zasiądą do posiłku, który może być początkiem znajomości, a przestrzeń przy wspólnym stole miejscem swobodnej rozmowy, śmiechu, wymiany opowieści i opinii. Do akcji można włączyć się jako gospodarz i zaprosić kogoś do swojego domu bądź jako gość, który zostanie zaproszony na obiad do domu jednego z gospodarzy. Projekt realizowany przez Fundację Rozwoju „Oprócz Granic".

  dodano: 16.11.2013

 • logo Polska tu mieszkam.jpg

  Sejm uchwalił nową ustawę o cudzoziemcach

  8 listopada Sejm uchwalił nową ustawę cudzoziemcach. która oczekuje jeszcze na rozpatrzenie przez Senat. Akt zawiera pakiet rozwiązań wprowadzających ułatwienia dla cudzoziemców pracujących i studiujących w Polsce oraz tych, którzy chcieliby zalegalizować swój pobyt. Planowanym terminem wejścia w życie jest 1 maja 2014 r.

  dodano: 8.11.2013

 • Sejm: prace nad projektem ustawy o cudzoziemcach

  Jak donosi Polska Agencja Prasowa 6 listopada 2013 Sejm rozpocznie prace nad projektem ustawy o cudzoziemcach. Projekt, który dotyczas był opracowywany przez specjalną sejmową podkomisę uwzględnia większość postulatów zgłaszanych przez organizacje pozarządowe zajmujące sie działaniami na rzecz cudzoziemców. 

  dodano 5.11.2013 

 • Sprawdzanie legalności mieszanych małżeństw

  Stowarzyszenie Interwencji Prawnej wystąpiło do MSW ze skargą na interpretację przez Szefa Urzędu ds. Cudzoziemców przepisów ustawy o cudzoziemcach (art. 55 ust. 1) w zakresie sposobu i częstotliwości badania, czy małżeństwo pomiędzy Polakiem a obcokrajowcem nie zostało zawarte w celu obejścia przepisów.

  dodano 25.10.2013

 • migracyjne.png

  Miejskie Polityki Migracyjne

  Projekt ma na celu wsparcie dla tworzenia nowoczesnych i otwartych polityk integracji imigrantów w oparciu o praktyczne doświadczenia współpracy międzysektorowej w trzech najważniejszych w Polsce ośrodkach imigracji: Warszawie, Krakowie i Lublinie.

  dodano:15.10.2013 

 • logo.png

  Nowa kampania przeciw rasizmowi

  Mamy problem z nienawiścią – jest jej tyle, że czasem jej nie zauważamy. W polskich miastach pełno jest nienawistnych bazgrołów, rasistowskich wypocin i gwiazd Dawida na szubienicy. Po prostu hejtów. I nawet, jeśli je widzimy, nie reagujemy. Bo jak? Projekt HejtStop jest po to, żeby reagować się dało. Jak?

  dodano: 24.09.2013

 • Ślub z cudzoziemcem

  Fundacja Polskie Forum Migracyjne zaprasza do lektury nowej ulotki na temat ślubu w Polsce - podajemy listę potrzebnych dokumentów, formalności ślubne i informacje na temat legalizacji pobytu w Polsce po ślubie.

  dodano 12.09.2013

 • Najnowsze trendy migracyjne - I półrocze 2013 r.

  Polecamy Państwu zestawienie przygotowane przez Biuro Szefa Urzędu do spraw Cudzoziemców związane zarówno działaniami cudzoziemców mającymi na celu legalizację pobytu w Polsce jak i w zakresie ochrony (wnioski o nadanie statusu uchodźcy.

  dodano 28.08.2013

 • Nowa ustawa o cudzoziemcach

  W dniu 3 lipca projekt wpłynął do Sejmu (druk nr 1526) i został skierowany do I czytania podczas posiedzenia Sejmu. W dniu 23 lipca 2013 r. odbyło się I czytanie rządowego projektu ustawy o cudzoziemcach, na którym zdecydowano o skierowaniu projektu do Komisji Spraw Wewnętrznych w celu rozpatrzenia. 

  dodano 29.07.2013