Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Imigranci w Polsce - konferencja

Co słychać » Imigranci w Polsce - konferencja

Fundacja Obywatelska Perspektywa zaprasza na konferencję prasową poświęconą problematyce imigrantów w Polsce. Pretekstem do poruszenia tematu jest promocja projektu pt. Między nami sąsiadami – działania na rzecz integracji imigrantów, który jest realizowany w okresie od marca 2013 do czerwca 2015. Projekt jest finansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa.

 

Obecność imigrantów w Polsce to nowe wyzwanie dla polskich szkół, służby zdrowia i innych instytucji (np. urzędy, sądy, itd.). Pierwszym i najważniejszym krokiem do integracji cudzoziemców ze społeczeństwem polskim jest nauka języka.

 

Często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo ważne jest przygotowanie szkoły do przyjęcia cudzoziemskich uczniów. Wymaga to przygotowania odpowiednich podręczników do nauki języka polskiego jako obcego, pomocy dydaktycznych dla nauczycieli i przygotowanie ich do pracy z dziećmi nie znającymi języka polskiego.

 

Konferencja odbędzie się 16 maja 2013 r. o godz. 14.00 w Centrum Prasowym PAP ul. Bracka 6/8, Warszawa.

 

Uczestnicy konferencji otrzymają materiały promocyjne związanych z poruszaną tematyką.