Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Szkolenia dla osób pracujących z dziećmi uchodźców

Co słychać » Szkolenia dla osób pracujących z dziećmi uchodźców

Fundacja Obywatelska Perspektywa zaprasza na 94-godzinny kurs "Jak uczyć polskiego jako obcego. Praca w środowisku wielokulturowym", który rozpocznie się 18 lutego 2013 w Warszawie. Kurs jest skierowany do nauczycieli, edukatorów i osób pracujących z uchodźcami. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

Zapraszamy nauczycieli, edukatorów, osoby pracujące z dziećmi uchodźców lub dorosłymi uchodźcami na kurs metodyczny, jak uczyć języka polskiego jako obcego i pracować w środowisku wielokulturowym.

 

Kurs będzie składał się z dwóch części - metodycznej dotyczącej nauki języka i części dotyczącej wiedzy nt. uchodźstwa, praw uchodźców w Polsce, kultury, tradycji, zwyczajów głównych grup uchodźców w Polsce oraz problemów edukacyjnych i wychowawczych z dziećmi uchodźców w szkole.

 

miejsce: Schola Polonica, ul. Jaracz 3 lok 19, Warszawa, woj. mazowieckie

 

 

organizator: Fundacja Obywatelska Perspektywa

adres: Puławska 24b lok. 14, 02-512 Warszawa, woj. mazowieckie

tel.: 662 125 829, e-mail: fundacja@obywatelska.org.pl

 

Kurs jest prowadzony w ramach realizacji projektu „Nauka języka - podstawa integracji” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców i Budżetu Państwa.