Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Nowy projekt Fundacji Pierwszy krok - nauka języka

Co słychać » Nowy projekt Fundacji Pierwszy krok - nauka języka

Miło nam poinformować, że Fundacja Obywatelska Perspektywa rozpoczęła realizację nowego projektu "PIERWSZY KROK - NAUKA JĘZYKA". Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców i Budżet Państwa i trwa od 01marca do 30 czerwca 2013 r.

 

Celem projektu jest wzmocnienie oferty edukacyjnej i integracyjnej w zakresie adaptacji dzieci osób starających sie o ochronę w Polsce z ośrodka Białej Podlaskiej.

 

Działania:

1. Lekcje języka polskiego jako obcego. Lekcje będą prowadzone w ośrodku otwartym w Białej Podlaskiej. Jest to pierwszy ośrodek do którego trafiają osoby przekraczające granicę w Terespolu.

 

2.Zajęcia sportowo- artystyczne - zgodnie z zapotrzebowaniem grupy, instruktorzy poprowadzą zajęcia aktywizujące dzieci i młodzież mieszkającą w ośrodku. Na terenie ośrodka jest boisko i przystosowana di zajęć sala szkolna.

 

 

 

 

Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców i Budżet Państwa.

 

patronat medialny:

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.