Newsletter

Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

aktualności

 • Jak traktujemy cudzoziemców?

  Cudzoziemcy mieszkający w Polsce skazani są na wielogodzinne oczekiwanie na przyjęcie w Wydziale Spraw Cudzoziemców. Kwitnie kolejkowa korupcja, ochrona urzędu jest agresywna wobec cudzoziemców, a wzywana na miejsce policja nie zachowuje się lepiej...

  dodano 24.03.2015

 • Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową

  Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1966 roku. Od tamtej pory 21 marca jest okazją do zwrócenia uwagi na działania związane z szerzeniem zasad równości i zwalczaniem dyskryminacji rasowej.

  dodano 21.03.2015

 • migrantka.jpg

  Być migrantką w Polsce - debata

  Instytut Spraw Publicznych zaprasza serdecznie na debatę poświęconą sytuacji migrantek w Polsce połączoną z polską premierą przełamującego stereotypy belgijskiego filmu dokumentalnego pt. "This is my home now" w reż. Saddie Choua.

  dodano 10.03.2015

 • oplaca.png

  Integracja się opłaca

  Pomimo krótkiego czasu – zamierzone rezultaty osiągnięto! Zakończyła się trwająca niecałe cztery miesiące kampania informacyjna pod nazwą „Integracja się opłaca” będąca częścią projektu „Aktywnie i Legalnie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich. Grupą docelową kampanii było społeczeństwo polskie, a w szczególności polscy pracodawcy.

  dodano 3.03.2015

 • szkola_tolerancji_kurs_1.jpg

  Szkoła Tolerancji - trwa nabór

  Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza zainteresowanych nauczycieli i nauczycielki do uczestnictwa w nowej edycji "Szkoły Tolerancji".

   dodano 5.02.2015

 • Piękno tkwi w różnorodności

  Fundacja Polskie Forum Migracyjne rozpoczęła nową kampanię społeczną pt. "Piękno tkwi w różnorodności". plakaty i wlepki są już widoczne w warszawskim metrze i autobusach Białegostoku. Lada moment pojawią się w Lublinie i Zgierzu oraz w miejscowościach, w których działają ośrodki dla cudzoziemców ubiegających się w Polsce o status uchodźcy.

  dodano 08.01.2015

 • zw_logo_2014.jpg

  Wręczono Złote Wachlarze 2014

  18 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Migranta, podczas uroczystej Gali wręczono Złote Wachlarze 2014. Nagroda została przyznana w kategoriach: Osoba oraz Instytucja. Swoją nagrodę przyznała również publiczność. Dodatkowo Kapituła konkursu wyróżniła dwie instytucje za całokształt działań na rzecz ochrony praw migrantów w Polsce.

  dodano 27.12.2014

 • Język polski w przedszkolu

  Dwujęzyczny czterolatek został wyrzucony z przedszkola w Poznaniu za nieznajomość języka polskiego. Rodzice - matka Wenezuelka i ojciec Polak - nazywali to dyskryminacją, a kuratorium oświaty - otwarcie pogwałceniem praw dziecka.

  dodano 24.12.2014

 • Międzynarodowy Dzień Migranta

  18 grudnia będziemy obchodzić jak co roku Międzynarodowy Dzień Migranta, ustanowiony przez ONZ w 2000 roku w celu zapewnienia przestrzegania praw człowieka i podstawowych wolności wszystkich migrantów.

  dodano 17.12.2014 

 • Imigranci w Polsce - raport MSW

  Polacy pozytywnie oceniają zwiększającą się liczbę obcokrajowców w naszym kraju – wynika z badania społecznego na temat opinii o imigrantach, przeprowadzonego na zlecenie MSW. Aż dwie trzecie respondentów określiło swoje odczucia wobec obcokrajowców jako zdecydowanie lub raczej pozytywne.

  dodano 6.12.2014

 • 25. rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

  Dwadzieścia pięć lat temu, 20 listopada 1989 r., Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło Konwencję o prawach dziecka. Ten szczególnie ważny dokument, w którym zostały spisane wszystkie prawa dziecka, obowiązuje z nielicznymi wyjątkami na całym świecie.

  dodano 20.11.2014

 • Szkolenia dla organizacji pozarządowych

  Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) oraz Urząd ds. Cudzoziemców serdecznie zapraszają na dwudniowe szkolenie ,,Komunikacja międzykulturowa”, które odbędzie się w Warszawie w dwóch terminach: 4 i 5 grudnia oraz 10 i 11 grudnia 2014 roku.

  dodano 18.11.2014

 • Prawa wyborcze dla cudzoziemców - tak czy nie?

  „Analiza procesu przyznawania praw wyborczych cudzoziemcom na przykładach wybranych krajów UE” Głównym celem projektu, realizowanego przez Międzynarodową Organizację do spraw Migracji (IOM), Uniwersytet Warszawski (UW) i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (MSW) i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich, jest pozyskanie i upowszechnienie wiedzy na temat zagadnienia nadawania praw wyborczych cudzoziemcom w krajach Unii Europejskiej.

  dodano 15.11.2014 

 • Złote Wachlarze 2014 – zapraszamy do zgłaszania kandydatów

  Z przyjemnością rozpoczynamy drugą edycję konkursu Złote Wachlarze i zapraszamy do zgłaszania propozycji nominacji w konkursie. Konkurs ma na celu wyróżnienie Osoby oraz Instytucji, które w szczególny sposób przyczyniają się do wspierania integracji migrantów w Polsce, stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego poprzez migracje lub budowania dobrych praktyk w zakresie zarządzania migracjami. Statuetka Złotych Wachlarzy przyznawana jest 18 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Migranta podczas Gali Złotych Wachlarzy.

  dodano 10.11.2014

 • Czy jesteśmy gotowi na przyjęcie imigrantów?

  Jeśli chcemy zatrzymać nadchodzącą katastrofę demograficzną, potrzebujemy 140 tys. imigrantów. I to co roku. Nie jesteśmy na to przygotowani - pisze wtorkowa "Gazeta Wyborcza".

  dodano 29.10.2014