Newsletter

Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Sąsiedztwo wielokulturowe, segregacja mieszkaniowa...

aktualności » Sąsiedztwo wielokulturowe, segregacja mieszkaniowa...

Instytut Spraw Publicznych oraz Ambasada Królestwa Niderlandów zaprasza na seminarium pt. Sąsiedztwo wielokulturowe, segregacja mieszkaniowa a integracja migrantów. Doświadczenia Holandii i Polski, ktore odbędzie się w Ambasadzie Królestwa Niderlandów, ul. Kawalerii 10 w Warszawie, 25 czerwca 2015 roku w godz. 10:00-13:30.

 

Seminarium odbędzie się w ramach projektu „Mój dom – Twój dom? Badanie zagrożeń w integracji cudzoziemców w Polsce”.

 

Celem spotkania będzie m.in. przedstawienie doświadczeń w kontekście przeciwdziałania segregacji mieszkaniowej i integracji migrantów z perspektywy miast holenderskich oraz polskich. Na seminarium zaprezentowane zostaną również wyniki badań na temat sąsiedztwa wielokulturowego w Raszynie oraz Legionowie.

 

W załączeniu przesyłamy program spotkania. Zapewniamy symultaniczne tłumaczenie (języki polski i angielski). Potwierdzenie udziału w spotkaniu prosimy kierować do p. Justyny Segeš Frelak (e-mail: justyna.frelak@isp.org.pl) do 24 czerwca.

 

Program spotkania: