Newsletter

POLECAMY: Między nami sąsiadami

Materiały informacyjno-edukacyjne zgromadzone w portalu informacyjnym pt. Między nami sąsiadamiw latach 2013-2015. 

Europejski Funduszuna rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa 

POLECAMY: Imigranci/ sąsiedzi / my

MATERIAŁY EDUKACYJNE POŚWIECONE CUDZOZIEMCOM

Internetowa Telewizja Edukacyjna, realizowana w ramach projektu pt. "Moda na wielokulturowość".

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa.  

 

Strona główna

Informacje medialne

Projekty » Między nami sąsiadami » Informacje medialne

Portal informacyjny był częścią projektu pt. "Między nami sąsiadami", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Obywateli Państw Trzecich i budżet Państwa. Objęty był patronatem Polskiej Agencji Prasowej.

CZYTELNIA | EDUKACJA | PROJEKTY I MATERIAŁY DLA CUDZOZIEMCÓW | INTEGRACJA | LINKOWNIA | AKTUALNOŚCI Z PROJEKTU

 • MEN powołał konsultantkę ds. dzieci cudzoziemskich

  Marina Hulia została konsultantem MEN ds. integracji i pracy z dziećmi cudzoziemskimi w polskiej szkole. ma opracować materiały szkoleniowe i informacyjne dotyczące przyjęcia do szkoły i pracy dydaktycznej z dziećmi cudzoziemskimi. Przygotuje też i przeprowadzi spotkania informacyjno-szkoleniowe dla dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów, rodziców i społeczności lokalnych.

  dodano 8.10.2015

 • Od redakcji

  Szanowni Państwo. W dniu 30 czerwca 2015 kończymy realizację projektu pt. Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżetu państwa. Nasz portal informacyjny pt. "Między nami sąsiadami" był częścią tego projektu. Jednak mimo zakończenia działań nie zamierzamy zaprzestać prowadzenia portalu. Będziemy nadal starać się gromadzić i przekazywać Państwu informacje i materiały związane z integracją imigrantów z polskim społeczeństwem.

  Zapraszam do śledzenia naszego portalu na stronie: www.obywatelska.org.pl

   

  Sylwia Gajownik

  Fundacja Obywatelska Perspektywa

   

  dodano 30.06.2015

 • Kraków – miasto wielu kultur czy miasto otwarte?

  Polecamy wywiad z Andrzejem Kuligiem, Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, na temat polityki miasta wobec migrantów przeprowadzony przez Info-Migrator Kraków.

  dodano 27.06.2015

 • Standardy mówienia i pisania o migrantach w mediach

  Dziennikarzom na pewno łatwiej zaprosić do studia polityka czy urzędnika, nawet gdy ten nie bardzo wie, o czym mówi. Ale gdy temat dotyczy sytuacji migrantów i migrantek, nie powinno zabraknąć ich komentarza - opinia Joanny Klimowicz z Gazety Wyborczej w Białymstoku.

  dodano 24.06.2015

 • Rewizja planu wdrażania „Polityki migracyjnej Polski”

  22 maja br. międzyresortowy Zespół do Spraw Migracji przyjął sprawozdanie z realizacji zadań zaplanowanych na 2014 r. Nadal nie podjęto wystarczających działań w obszarze integracji, model repatriacji powinien zostać poddany korekcie, w dalszym ciągu pracy wymaga system rejestracji pobytu i pracy cudzoziemców oraz statystyki migracyjne, zwłaszcza w kontekście zniesienia obowiązku meldunkowego.

  dodano 22.06.2015