Newsletter

Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Standardy mówienia i pisania o migrantach w mediach

aktualności » Standardy mówienia i pisania o migrantach w mediach

Prezentujemy Państwu zestaw kilku najważniejszych wskazówek i postulatów wobec środowiska medialnego w Polsce, będący wynikiem pracy dziennikarzy i dziennikarek, przedstawicieli i przdstawicielek różnych społeczności migranckich mieszkających w Polsce.

 

Mamy wrażenie, że w Polsce standardy dotyczące mówienia i pisania o migrantkach i migrantach w mediach nie są jasno określone, wciąż trwa np. spór o słowo Murzyn, mimo, że jest ono w odczuciu osób tak określanych, obraźliwie. Postanowiliśmy więc, wspólnie z migrantkami i migrantami zaangażowanymi w działalność medialną, stworzyć sześć standardów dziennikarskich, które zbierają i precyzują kwestie sporne dotyczące przedstawiania wielokulturowości w mediach.

Pragniemy zaproponować Państwu złożenie symbolicznego podpisu poparcia pod listą standardów, można to zrobić na stronie: http://www.petycjeonline.com/gosy_poparcia_dla_standardow_dziennikarskich

 

Ze standardami można zapoznać się tutaj: http://www.ekspert.info-migrator.pl/warto-poczytać/862-standardy-mówienia-i-pisania-o-migrantach-i-migrantkach-w-mediach/1293-standardy-mówienia-i-pisania-o-migrantach-i-migrantkach-w-mediach

 

W celu złożenia podpisu przez dziennikarzy i redakcje, który będzie jednoznaczny z przyjęciem standardów i stosowaniem ich w codziennej praktyce lub wyrażenia poparcia dla standardów przez ekspertów, organizacje pozarządowe i grupy niesformalizowane prosimy o przesłanie nazwy redakcji lub organizacji lub imienia i nazwiska oraz nazwy instytucji na adres: joanna.jaswilowicz@kontynent.waw.pl lub kontakt@info-migrator.pl.

Podpisy zostaną opublikowane pod listą standardów, na łamach platformy Info Migrator.

 

Na platformie Info Migrator można będzie zapoznać się także z opiniami przedstawicieli mediów i ekspertów: http://www.ekspert.info-migrator.pl/warto-poczytać/862-standardy-mówienia-i-pisania-o-migrantach-i-migrantkach-w-mediach. Prosimy o kontakt w przypadku, jeśli chcieliby Państwo na łamach platformy opublikować szerszą analizę i opinię nt. proponowanych standardów.

 

W ramach dyskusji 26 maja w Warszawie odbędzie się także debata dla dziennikarzy “Granice wolności słowa w mediach oraz standardy mówienia i pisania o migrantach”.

 

------------------------------

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.

 

Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.