Newsletter

Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Nowy biuletyn Warszawskiego Centrum Wielokulturowego

aktualności » Nowy biuletyn Warszawskiego Centrum Wielokulturowego

Zapraszamy do lektury nowego biuletynu Centrum Wielokulturowego w Warszawie,w którym m.in. można przeczytać podsumowanie II Forum Polityk Migracyjnych oraz artykuł Anny Szadkowkiej-Ciężkiej o innowacyjnym projekcie realizowanym przez Urząd Miasta Lublin, który wykorzystując mechanizm plotki zmienia szkodliwe stereotypy związane z cudzoziemcami.

 

W tym numerze:

  • Podsumowanie II Forum Polityk Migracyjnych, które odbyło się w marcu w Lublinie.
  • Artykuł Ani Szadkowkiej-Ciężkiej (Lublin), która pisze o innowacyjnym projekcie realizowanym przez Urząd Miasta Lublin, który wykorzystując mechanizm plotki zmienia szkodliwe stereotypy nt. cudoziemców.
  • Integracja cudzoziemców w Łomży i Gdańsku.
  • Warszawscy Meksykanie mówią o swoim życiu w stolicy.
  • Kilka słów o akcji "Miasta Otwarte", w ramach której cudzoziemskie jury ocenia praktyki integracyjne poszczególnych miast w Polsce.

 

Zapraszamy do lektury!