Newsletter

POLECAMY: Między nami sąsiadami

Materiały informacyjno-edukacyjne zgromadzone w portalu informacyjnym pt. Między nami sąsiadamiw latach 2013-2015. 

Europejski Funduszuna rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa 

POLECAMY: Imigranci/ sąsiedzi / my

MATERIAŁY EDUKACYJNE POŚWIECONE CUDZOZIEMCOM

Internetowa Telewizja Edukacyjna, realizowana w ramach projektu pt. "Moda na wielokulturowość".

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa.  

 

Strona główna

Międzykulturowy Inkubator Organizacji Imigranckich

projekty » Między nami sąsiadami » Informacje medialne  » Międzykulturowy Inkubator Organizacji Imigranckich

Fundacja dla Somalii realizuje projekt pod nazwą Międzykulturowy Inkubator Organizacji Imigranckich (MIOI). Spośród 16 pomysłów na inicjatywy dotyczące integracji cudzoziemców w Polsce FdS wybierze i pomoże wcielić w życie dziesięć najciekawszych! Pomysłodawcami wszystkich wspomnianych inicjatyw są imigranci mieszkający w Polsce.

 

Dajemy wędkę, nie rybę

 

Projekt ruszył w kwietniu bieżącego roku. W ramach MIOI realizowane są szkolenia z zakresu zarządzania projektem, fundraising, public relations, prawa dot. działalności ngo-sów czy pracy w zespole wielokulturowym. Uczestnicy Inkubatora zostaną wyposażeni w kompleksową wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia organizacji trzeciego sektora. Ma to ich zachęcić do działania na rzecz integracji swojego środowiska w Polsce. Koordynatorka projektu, Nina Mocior ma nadzieję, że Inkubatorowicze wezmą sprawy w swojego ręce i zaskoczą wszystkich swoją aktywnością i pozytywną energią.

 

Cały świat pod jednym dachem

 

Nie byłoby w tym nic oryginalnego, gdyby nie fakt, że w projekcie uczestniczą ludzie z całego świata – od Brazylii, poprzez Rwandę, Gambię, Egipt, Pakistan Ukrainę aż po Wietnam i Indonezję.

 

- To zaskakujące obserwować, jak ludzie pochodzący z tak odmiennych kultur potrafią ze sobą współpracować. Nie ma granic państwowych, niechęci z powodów religijnych czy kulturowych. Spotkamy się cyklicznie w siedzibie fundacji i wydaje mi się, że w tym czasie Chmielna 26 jest chyba najbardziej tolerancyjnym, najbardziej otwartym na odmienność kulturową miejscem – podkreśla Jagoda Jabłońska, asystentka w projekcie MIOI. Trzeba przyznać, że szkolenia są pouczające dla oby stron. Okazuje się, że na przykład, że polskie prawo wcale nie jest takie złe, jak się nam wydaje.

 

Projekt pt. „Międzykulturowy Inkubator Organizacji Imigranckich. Program aktywizacji i wspieranie organizacji imigranckich w rozwoju” jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. (za Fundacja dla Somalii)