Newsletter

Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Międzykulturowy Inkubator Organizacji Imigranckich

aktualności » Międzykulturowy Inkubator Organizacji Imigranckich

Fundacja dla Somalii realizuje projekt pod nazwą Międzykulturowy Inkubator Organizacji Imigranckich (MIOI). Spośród 16 pomysłów na inicjatywy dotyczące integracji cudzoziemców w Polsce FdS wybierze i pomoże wcielić w życie dziesięć najciekawszych! Pomysłodawcami wszystkich wspomnianych inicjatyw są imigranci mieszkający w Polsce.

 

Dajemy wędkę, nie rybę

 

Projekt ruszył w kwietniu bieżącego roku. W ramach MIOI realizowane są szkolenia z zakresu zarządzania projektem, fundraising, public relations, prawa dot. działalności ngo-sów czy pracy w zespole wielokulturowym. Uczestnicy Inkubatora zostaną wyposażeni w kompleksową wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia organizacji trzeciego sektora. Ma to ich zachęcić do działania na rzecz integracji swojego środowiska w Polsce. Koordynatorka projektu, Nina Mocior ma nadzieję, że Inkubatorowicze wezmą sprawy w swojego ręce i zaskoczą wszystkich swoją aktywnością i pozytywną energią.

 

Cały świat pod jednym dachem

 

Nie byłoby w tym nic oryginalnego, gdyby nie fakt, że w projekcie uczestniczą ludzie z całego świata – od Brazylii, poprzez Rwandę, Gambię, Egipt, Pakistan Ukrainę aż po Wietnam i Indonezję.

 

- To zaskakujące obserwować, jak ludzie pochodzący z tak odmiennych kultur potrafią ze sobą współpracować. Nie ma granic państwowych, niechęci z powodów religijnych czy kulturowych. Spotkamy się cyklicznie w siedzibie fundacji i wydaje mi się, że w tym czasie Chmielna 26 jest chyba najbardziej tolerancyjnym, najbardziej otwartym na odmienność kulturową miejscem – podkreśla Jagoda Jabłońska, asystentka w projekcie MIOI. Trzeba przyznać, że szkolenia są pouczające dla oby stron. Okazuje się, że na przykład, że polskie prawo wcale nie jest takie złe, jak się nam wydaje.

 

Projekt pt. „Międzykulturowy Inkubator Organizacji Imigranckich. Program aktywizacji i wspieranie organizacji imigranckich w rozwoju” jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. (za Fundacja dla Somalii)