Newsletter

Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

aktualności

 • <small>fot. http://kontynent-warszawa.pl </small></p>

  Poszukiwani wolontariusze - Punkt Informacyjny dla Migrantów

  Fundacja Inna Przestrzeń poszukuje wolontariuszy do Punktu Informacyjnego dla Migrantów, który działa w Warszawie od sierpnia. Punkt jest otwarty 6 dni w tygodniu w godzinach 15:00 – 19:00.

  dodano 28.10.2014

 • Kursy polskiego dla cudzoziemców

  Fundacja na Rzecz Różnorodności Społecznej zaprasza wszystkich zainteresowanych cudzoziemców na kursy polskiego w okresie październik 2014 – styczeń 2015.  

  dodano 25.09.2014

 • logo[1].png

  Akcja Włącz się w Polskę

  Do Polski przyjeżdża coraz więcej imigrantów. Ich praca staje się niezbędną częścią gospodarki, a ich obecność niezbędną częścią naszego życia społecznego. Ale Polska wciąż wykorzystuje potencjał imigracji w niewielkim stopniu. Dlatego uważamy, że należy pilnie podjąć działania na rzecz zwiększenia partycypacji cudzoziemców - będą się lepiej czuli w Polsce, a nasz kraj zyska jeszcze więcej na ich obecności.

  dodano 12.09.2014

 • Pogromcy migracyjnych mitów

  Jaka była skala międzynarodowych przepływów ludności w ostatnich latach na świecie? Choć może to wydawać się nieprawdopodobne, do niedawna odpowiedź na to pytanie nie była znana. Dziś wiemy m.in., że między rokiem 2005 a 2010 liczba migracji wynosiła ok. 41,5 mln (co stanowi 0,61 proc. w odniesieniu do ponad 6 mld mieszkańców naszego globu).

  dodano 2.09.2014

 • Sytuacja imigrantów w Małopolsce

  Zapraszamy do lektury artykułu Jana Brzozowskiego i Konrada Pędziwiatra z Uniewrsytetu Ekonomicznego z Krakowa poświęconego sytuacji imigrantów w Małopolsce. 

  dodano 30.08.2014 

 • Konkurs na hasło promujące tolerancję

  Zapraszamy młodzież do udziału w konkursie będącym jednym z działań w ramach projektu „Od tolerancji do integracji".

  dodano 29.08.2014

 • Szkolenia i seminaria pt. „Równościowy Samorząd II”

  Stowarzyszenie Interwencji Prawnej wraz z Instytutem Spraw Publicznych i Stowarzyszeniem Lambda Warszawa już po raz drugi prowadzi projekt polegający na opracowaniu i przeprowadzeniu cyklu szkoleń i seminariów poświęconych tematyce antydyskryminacji, przeznaczonych dla pracowników i pracowniczek jednostek organizacyjnych urzędu Miasta st. Warszawy.

  dodano 28.08.2014

 • III Forum ds. lokalnych polityk migracyjnych

  W dniach 18-21 września 2014 w Warszawie odbędzie się III Forum ds. polityk migracyjnych organizowane przez Fudację Inna Przestrzeń. Trzecie Forum stanowić będzie podsumowanie prac dotychczasowych forów i jednocześnie stanie się autentycznym Forum Migrantów.

  dodano 02.08.2014

 • Międzykulturowy Inkubator Organizacji Imigranckich

  Fundacja dla Somalii realizuje projekt pod nazwą Międzykulturowy Inkubator Organizacji Imigranckich (MIOI). Spośród 16 pomysłów na inicjatywy dotyczące integracji cudzoziemców w Polsce FdS wybierze i pomoże wcielić w życie dziesięć najciekawszych! Pomysłodawcami wszystkich wspomnianych inicjatyw są imigranci mieszkający w Polsce.

  dodano 11.07.2014

 • Przedsiębiorczość imigrantów w Polsce

  23 czerwca b.r. odbyło się w Warszawie XV spotkanie Krajowej Platformy Współpracy na rzecz Integracji poświęcone przedsiębiorczości imigrantów w Polsce.

  dodano 3.07.2014

 • Światowy Dzień Uchodźcy

  20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku. Ponad 30 tys. uchodźców z Syrii, którzy przebywają obecnie m.in. w Turcji, Libanie i Jordanii, wymaga natychmiastowej pomocy. Państwa Unii Europejskiej, w tym Polska, nie podejmują jednak wystarczających działań, aby rozwiązać tę sytuację. 

  dodano 20.06.2014

 • Polska. Tu mieszkam - konferencja

  W dniu 10 czerwca w Sejmie RP odbyła się konferencja zatytułowana „Polska. Tu mieszkam. Nowe rozwiązania prawne dotyczące cudzoziemców”, organizowana wspólnie przez Komisję Spraw Wewnętrznych Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Urząd do Spraw Cudzoziemców. Konferencja była poświęcona nowym rozwiązaniom prawnym, przyjętym przepisami ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach i wpisuje się w prowadzoną przez Urząd do Spraw Cudzoziemców ogólnopolską kampanię informacyjną nowego prawa imigracyjnego. Patronat honorowy nad konferencją objęła Marszałek Sejmu, Pani Ewa Kopacz.

  dodano 13.06.2014 

 • Forum Cudzoziemców

  Zapraszamy do udziału w spotkaniach Forum Cudzoziemców! Aby otrzymywać zaproszenia na spotkania Forum należy przesłać swoje zgłoszenie na adres forumcudzoziemcow@mazowieckie.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz jeśli reprezentujecie Państwo organizację pozarządową lub instytucję czy urząd - o wskazanie nazwy i obszaru działania.

   dodano 11.06.2014

 • Nowy biuletyn Warszawskiego Centrum Wielokulturowego

  Zapraszamy do lektury nowego biuletynu Centrum Wielokulturowego w Warszawie,w którym m.in. można przeczytać podsumowanie II Forum Polityk Migracyjnych oraz artykuł Anny Szadkowkiej-Ciężkiej o innowacyjnym projekcie realizowanym przez Urząd Miasta Lublin, który wykorzystując mechanizm plotki zmienia szkodliwe stereotypy związane z cudzoziemcami.

  dodano 5.06.2014

 • okladka2.jpg

  Opowieści Dengbeżów

  Nakładem Wydawnictwa Namas ukazała się właśnie książka Opowieści Dengbeżów. Baśnie i bajki kurdyjskie ze zbioru rodziny Calil. Baśnie zostały przetłumaczone z języka kurdyjskiego (dialektu kurmandżi), opatrzone wstępem i opracowane przez Joannę Bocheńską oraz zilustrowane przez Paulinę Krajewską. Publikacja została dofinansowana ze środków Wydziału Filologicznego UJ.

  dodano 4.06.2014