POLECAMY: Między nami sąsiadami

Materiały informacyjno-edukacyjne zgromadzone w portalu informacyjnym pt. Między nami sąsiadamiw latach 2013-2015. 

Europejski Funduszuna rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa 

POLECAMY: Imigranci/ sąsiedzi / my

MATERIAŁY EDUKACYJNE POŚWIECONE CUDZOZIEMCOM

Internetowa Telewizja Edukacyjna, realizowana w ramach projektu pt. "Moda na wielokulturowość".

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa.  

 

Strona główna

Komiksy edukacyjne o imigrantach

co słychać » Komiksy edukacyjne o imigrantach

W ramach realizacji projektu pt. Między nami sąsiadami Fundacja Obywatelska Perspektywa w roku 2013 wydała dwa komiksy poświęcone Gruzji i Ukrainie. Obecnie trwają prace nad komiksami poświęconymi Turcji i Wietnamowi. Planowany czas zakończenia prac to sierpień 2014 roku. Serdecznie zachęcamy do korzystania z tego bardzo praktycznego materiału dydaktycznego. 

 

Dla dzieci i młodzieży nie ma absolutnie znaczenia, czy ktoś jest uchodźcą czy imigrantem, jest obcy i to wystarczy, by go odrzucić. Dlatego, biorąc pod uwagę fakt, w ramach realizacji I części projektu opracowaliśmy 2 komiksy poświęcone Gruzji i Ukrainie, które pozwolą zmienić nieco sposób myślenia polskich uczniów względem "obcych".

 

Docelowo zaplanowane jest wydanie 4 komiksów dotyczących imigrantów z czterech różnych krajów: Ukrainy, Wietnamu, Gruzji i Turcji. Pełny komplet komiksów będzie dostępny od września 2014 roku.

 

Młody czytelnik znajdzie w każdym z komiksów informacje dotyczące kultury i tradycji danego kraju, przyczyn, dla których mieszkaniec tego kraju stał się imigrantem i zamieszkał w Polsce. Dowie się jak wygląda życie i codzienne problemuy imigranta w naszym kraju - z jakimi trudnościami się spotyka, jak próbuje budować swoje życie na obcej ziemi. Historie opowiedziane w komiksach dotyczą także wzajemnego zenikania się kultur i korzyści jakie moga odnieść z tego obie strony.

 

Podstawą do stworzenia serii czterech komiksów jest seria wywiadów przeprowadzonych z imigrantami, a szczególnie z dziećmi, będącymi beneficjentami naszego projektu, a także stała współpraca ze środowiskiem imigrantów mieszkających w Polsce. Losy prawdziwych bohaterów stały się inspiracją do napisania historii zawartych w komiksach. W lekkeiej formie zawiera się poruszająca prawdziwa, nie rzadko wstrząsająca historie ludzi, którzy zdecydowali się budować swoje nowe życie właśnie w Polsce.

 

Zapraszamy!!!

 

Komiksy są bezpłatne i można je zamawiać wysyłając e-mail pod adres: fundacja@obywatelska.org.pl

 

Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i Budżetu Państwa.

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.