Newsletter

Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Zakończenie konkursu filmowego Zoom na Różnorodność

aktualności » Zakończenie konkursu filmowego Zoom na Różnorodność

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji informuje o zakończeniu konkursu filmowego ,,Zoom na Różnorodność’’. Ze względu na bardzo wyrównany poziom utworów zakwalifikowanych do II etapu, jury zadecydowało o przyznaniu czterech równorzędnych wyróżnień w wysokości 2000 zł każde.

 

Nagrodą specjalną dla wyróżnionych utworów są pokazy na prestiżowym Planete+ Doc Film Festival. Wyróżnienie otrzymały następujące filmy (w kolejności alfabetycznej): „Khamelesz”, „Larry.pl”, „Le Fada”, „Nazywam się CroDad”.

 

Dodatkowo, nagrodę publiczności otrzymał film ,,Granice sztuki’’, który również zostanie wyświetlony podczas festiwalu Planet Doc, a spośród internautów, którzy wzięli udział w głosowaniu rozlosowane zostaną dwa podwójne zaproszenia na wybrany seans w ramach tegorocznego Planete+ Doc. IOM skontaktuje się z autorami wyróżnionych filmów oraz osobami, które wygrają zaproszenia na festiwal. (IOM)