Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Uchodźca - mój sąsiad

Projekty » Uchodźca - mój sąsiad

Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców i Budżet Państwa.

 

 

patronat medialny:

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.Gównym celem projektu jest budowa autentycznego dialogu międzykulturowego wśród młodych ludzi i przybliżenie społeczeństwu przyjmującemu sytuacji, w której znaleźli się uchodźcy i powodów dla których musieli opuścić swój kraj.

 

Bezpośrednim celem projektu jest rozwinięcie oferty integracyjnej uchodźców ze społeczństwem przyjmującym. W ramach projektu realizowane sa działania, które wspomagają w nauce języka polskiego dzieci osób starających się o status uchodźcy, wspierają integrację w środowisku lokalnym, wśród najblizszych sąsiadów.

 

Projekt jest realizowany od 01.02.2012 do 30.06.2012

 

Działania: