Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Nauka języka - podstawa integracji

Projekty » Nauka języka - podstawa integracji

 

Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców i Budżet Państwa.

 

 

patronat medialny:

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

 


 

Głównym celem projektu jest poprawa oferty integracyjnej uchodźców ze społeczeństwem przyjmującym w zakresie nauki języka polskiego. Rozszerzeniem ogerty jest kurs dla nauczycieli jak uczyc języka polskiego jako obcego.

 

W ramach projektu będą zorganizowane 3 kursy dla nauczycieli jak uczyć języka polskiego jako obcego, zostanie przeprowadzonych 600 lekcji języka polskiego jako obcego w szkołach, w których uczą się dzieci uchodźców (lub osób starających się o ten status), i 200 godzin zajęć wyrównawczych.

 

Projekt rozpoczął się 1.01.2012 i zakończy się 28.02.2013

 

POLECAMY: Problemy związane z edukacją dzieci uchodźców

 

 

DZIAŁANIA: