Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Islam

telewizja » Islam

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------

Karolina Rakowiecka-Asgari – iranistka - nauczyciel akademicki, badaczka, tłumacz (także konsekutywny i symultaniczny), popularyzatorka, czasem komentatorka bieżącej sytuacji społeczno-politycznej w Iranie, autorka bloga oknonairan.blogspot.com. Jest absolwentką iranistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim i literatury perskiej na Uniwersytecie Chorazmi w Teheranie, gdzie studiowała jako jedyna cudzoziemka w grupie studentów irańskich.

Doktorat obroniła na Wydziale Filologicznym UJ. Od 2006 lektor, potem adiunkt w Zakładzie Iranistyki UJ, w Collegium Civitas prowadzi kurs dotyczący współczesnego Iranu w ramach anglojęzycznego Asian Studies. Laureatka programu START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Zajmuje się przede wszystkim literaturą perską, społeczno-kulturowymi problemami współczesnego Iranu oraz badaniami porównawczymi kultur starożytnych. Najważniejsze publikacje książkowe: Poetyka pytania. Analiza zjawiska w twórczości Qejsara Aminpura (2010); Myśl nieoswojona oswaja świat. O kulturotwórczej roli zagadki w starożytnej Eurazji (2011).

----------------------------------------- 

 

Baza wiedzy:

http://www.io.filg.uj.edu.pl/

http://islam-eur.orient.uw.edu.pl/

http://www.orient.uj.edu.pl/

http://azjatystyka.amu.edu.pl/arabistyka/

http://www.orient.uw.edu.pl/

http://www.kbwipa.uni.lodz.pl/onas.php

http://bliskiwschodislam.blox.pl/html

http://www.tolerancja.pl/?blog-okoloislamski,347

https://dzihadolog.wordpress.com/

http://www.tolerancja.pl/?islam,13