Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Imigranci/ sąsiedzi / my

Co słychać » Imigranci/ sąsiedzi / my

"Imigranci/ sąsiedzi/ my" to cykl wykładów i rozmów poświęconych cudzoziemcom przebywającym w Polsce. Ma na celu nie tylko przybliżyć kultury krajów pochodzenia, ale także problemy i wyzwania związane z integracją z polskim społeczeństwem polskim.

 

W ciągu najbliższego roku na bieżąco będziemy zamieszczać materiały wideo, które będzie można wykorzystywać jako materiał dydaktyczny zwłaszcza przydatny dla nauczycieli i edukatorów. Pozwoli na "zaproszenie" eksperta bezpośrednio na lekcję bez dodatkowych kosztów i ohgraniczeń czasowych

 

Do każdej edycji zostanie opracowana baza wiedzy – linki do użytecznych materiałów dydaktycznych, raporty, opinie, badania przygotowywane w ramach różnych projektów (w tym projektów badawczych różnych organizacji). Jeden miesiąc poświęcony będzie na jedno zagadnienie.

 

Cykl nagrań pozwoli w jednym miejscu zgromadzić glosy ekspertów na co dzień pracujących w różnych miastach w Polsce, mających różnorodne doświadczenia, różnorodne obserwacje i wnioski często różne ze względu na specyfikę obszaru.

 

Na dobry początek polecamy materiał pt. "Oblicza współczesnej Ukrainy". Wykład poprowadził dr Piotr Kuspys -politolog, tłumacz, publicysta z Krakowa.