Newsletter

Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

aktualności

 • Migrant Info Newsletter

  W ramach projektu „Prawa Migrantów w Praktyce” został uruchomiony newsletter informacyjny. Wszyscy zainteresowani mogą otrzymywać informacje o najnowszych zmianach w przepisach dotyczących cudzoziemców oraz o spotkaniach informacyjnych dla migrantów organizowanych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji.

  dodano 3.06.2014

 • status-tozsamosc-dyskryminacja.jpg

  O (nie)równym traktowaniu migrantów w Polsce

  Czy, kogo i dlaczego dyskryminujemy? Czy pracodawcy dyskryminują osoby o niepolskim pochodzeniu? Czy stosujemy podwójne standardy w ocenie kompetencji Polaków i nie-Polaków?

  dodano 19.05.2014

 • Cudzoziemcy na polskim rynku pracy

  Według statystyk w zeszłym roku wydano niemal 40 tys. pozwoleń na pracę dla cudzoziemców. Największa grupa to Ukraińcy. Ale jak wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy są to najczęściej pracujący nielegalnie cudzoziemcami. Sytuacji cudzoziemców na polskim rynku pracy przyjrzała się Gazeta Wyborcza.

  dodano 16.05.2014

 • Czy Polacy lubią obcokrajowców?

  Z przeprowadzanych w Polsce sondaży wynika, że raczej jesteśmy pozytywnie nastawieni do przedstawicieli innych narodów i też jesteśmy otwarci na napływ imigrantów na nasz rynek pracy. Jednak przykłady z życia codziennego jasno wskazują, że ten optymistyczny obraz wynikający z badań opinii publicznej pozostaje na poziomie deklaracji. 

  dodano 7.05.2014 

 • Nowa ustawa o cudzoziemcach weszła w życie

  Wydłużenie z 2 do 3 lat zezwolenia na pobyt czasowy, jedno zezwolenie na pobyt i pracę w Polsce oraz zezwolenie na pobyt czasowy na okres do 3 lat dla cudzoziemców kontynuujących w Polsce studia - to niektóre ze zmian w nowej ustawie dla cudzoziemców, które zaczną obowiązywać od 1 maja 2014 r.

  dodano 1.05.2014

 • Raport do Europejskiej Komisji Przeciwko Rasizmowi

  W związku z piątym cyklem monitoringu państw członkowskich Rady Europy przez Europejską Komisję Przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI) Stowarzyszenie Interwencji Prawnej przygotowało raport na temat Polski.

  dodano 24.04.2014

 • zoom.jpg

  Zakończenie konkursu filmowego Zoom na Różnorodność

  Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji informuje o zakończeniu konkursu filmowego ,,Zoom na Różnorodność’’. Ze względu na bardzo wyrównany poziom utworów zakwalifikowanych do II etapu, jury zadecydowało o przyznaniu czterech równorzędnych wyróżnień w wysokości 2000 zł każde.

  dodano 14.04.2014

 • etnoliga7-2.jpg

  Międzykulturowy turniej piłkarski

  Jeśli lubisz piłkę nożną i chcesz poznać nowych ludzi - Polaków i cudzoziemców - ten turniej jest dla Ciebie! Skompletuj wielonarodową drużynę lub dołącz do naszej. Zaprezentuj swój kraj. Zagraj i wygraj nagrody!

  dodano 14.04.2014

 • logoeg.png

  Innowacyjny elektroniczny podręcznik edukacji globalnej

  E-globalna to baza wyselekcjonowanych materiałów edukacyjnych z zakresu edukacji globalnej,zbiorem zasobów edukacyjnych opracowanych przez polskie organizacje pozarządowe, udostępnianych na otwartej licencji CC. To narzędzie, które umożliwia wygodne i szybkie tworzenie zestawu materiałów wspierających prowadzenie zajęć z zakresu edukacji globalnej i międzykulturowej.

  dodano 02.04.2014 

 • resize_image.jpg

  Europejski Tydzień Walki z Rasizmem

  Od 15 do 23 marca 2014 potrwa Europejski Tydzień Walki z Rasizmem. W wielu krajach Starego Kontynentu odbędą się wystawy, dyskusje i pokazy pod hasłem "We all fit together!" (wszyscy do siebie pasujemy).

  dodano 19.03.2014

 • unnamed.jpg

  Nauka języka polskiego poza klasą

  Fundacja Autokreacja zaprasza wszystkich imigrantów spoza krajów Unii Europejskiej do udziału w projekcie bezpłatnej nauki języka polskiego. Pierwsze zajęcia językowe rozpoczną się już w marcu 2014 r.

  dodano 24.02.2014

 • Centrum Informacyjne dla obywateli Ukrainy

  Od piątku 21 lutego 2014 roku, przy ul. Nowy Świat 63 w Warszawie, działa Centrum Informacyjne dla obywateli Ukrainy. Mogą oni tam uzyskać pomoc prawną i psychologiczną oraz informacje m.in. o opiece medycznej, socjalnej, a także wsparcie. Punkt jest czynny siedem dni w tygodniu, w godzinach 8-18.

  dodano 21.02.2014

 • migracje.jpg

  II FORUM LOKALNYCH POLITYK MIGRACYJNYCH

  Fundacja Inna Przestrzeń, Stowarzyszenie Interkulturalni pl oraz Stowarzyszenie Homo Faber we współpracy z urzędami miast: Krakowa, Lublina i Warszawy zapraszają na II Forum Lokalnych Polityk Migracyjnych.

  dodano 10.02.2014

 • Edukacja_wielokulturowa_m[1].jpg

  Edukacja wielokulturowa. Działania podejmowane w Polsce

  Książka dr Izabeli Czerniejewskiej pt. "Edukacja wielokulturowa. Działania podejmowane w Polsce" ma charakter podręcznikowy. Zawiera podstawowe informacje dotyczące grup odmiennych kulturowo: mniejszości narodowych i etnicznych, uchodźców, repatriantów oraz imigrantów, działań edukacyjnych skierowanych do tych środowisk oraz programów uwrażliwiających kulturowo adresowanych do społeczeństwa polskiego o wymienionych grupach.

  dodano 7.02.2014

 • Prawa cudzoziemców – prawa człowieka

  Od stycznia 2014 r. HFPC rozpoczęła realizację nowego projektu pt. "Prawa cudzoziemców – prawa człowieka. Szkolenia w zakresie prawa migracyjnego".

  dodano: 09.01.2014